Довбуша та Безручка: нові почесні найменування військових частин

Шість військових частин отримали почесні найменування

 
Марко Безручко

Зеленський підписав укази про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Сухопутних військ Збройних Сил України.

Указом №606/2022 передбачено присвоїти:

  • 3 окремій танковій бригаді почесне найменування "Залізна" та надалі іменувати її – 3 окрема танкова Залізна бригада;
  • 60 окремій піхотній бригаді почесне найменування "Інгулецька" та надалі іменувати її – 60 окрема піхотна Інгулецька бригада;
  • 61 окремій піхотній бригаді почесне найменування "Степова" та надалі іменувати її – 61 окрема піхотна Степова бригада
  • 68 окремій єгерській бригаді почесне найменування "імені Олекси Довбуша" та надалі іменувати її – 68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша;
  • 110 окремій механізованій бригаді почесне найменування "імені генерал-хорунжого Марка Безручка" та надалі іменувати її – 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Указом №607/2022 постановлено присвоїти 1129 зенітному ракетному полку Сухопутних військ Збройних Сил України почесне найменування "Білоцерківський" та надалі іменувати його – 1129 зенітний ракетний Білоцерківський полк Сухопутних військ Збройних Сил України.

Укази підписано "з метою відновлення історичних традицій національного війська, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань під час захисту територіальної цілісності та незалежності України".

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.