АНОНС: виставковий проєкт «"Батьківщина-мати". Переозначення»

До Дня Незалежності України Музей війни презентує новий виставковий проєкт «”Батьківщина-мати”. Переозначення» – про трансформацію образу монумента у свідомості та сприйманні українського суспільства

 

20 серпня о 13:00 в Музеї війни (Київ, вул. Лаврська, 27) відбудеться презентація нового виставкового проєкту ""Батьківщина-мати". Переозначення"  про трансформацію образу монумента у свідомості та сприйманні українського суспільства.

Ця виставка – про можливість переозначення скульптури "Батьківщина-мати" в часі російсько-української війни. Усі нові, креативні, подеколи неочікувані образи скульптури, технічними засобами презентовано на стінах равелінної Нижньої Московської брами ХVІІІ ст. Печерської фортеці. 

Автори виставки вважають, що "скульптура "Батьківщина-мати" вже тривалий час не сприймається суспільством як радянська пам'ятка", а "від 24 лютого 2022 р. стала упізнаваним візуальним образом опору українців російській агресії". 

Автор ідеї та куратор – Юрій Савчук.

Дизайн – Антон Логов.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.