У Німеччині оголошено вирок охоронцеві нацистського концтабору

Усі російські воєнні злочинці також будуть засуджені

28 червня земельний суд у німецькому містечку Нойруппін виніс обвинувальний вирок 101-річному колишньому наглядачу концентраційного табору "Заксенгаузен" Йозефу Шюцу та засудив воєнного злочинця до п'яти років ув'язнення.
У вироці суду зазначається, що Шюц "свідомо та добровільно" брав участь у вбивстві понад трьох з половиною тисяч людей. Зокрема, у розстрілі військовополонених та задушенні в'язнів концтабору отруйними газами. Таким чином Йозеф Шюц став найстаршим з засуджених воєнних злочинців, які брали участь у злочинах Голокосту.
З моменту здійснення Шюцом останнього злочину у 1945 році до винесення йому вироку минуло 77 років.
 

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.