На Київщині планують створити маршрути пам'яті війни

Розглядають декілька варіантів – або законсервовані зруйновані об'єкти, або інтерактивні площі з доповненою реальністю

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Нині у КОВА створили робочу групу для розробки концепції. До неї увійшли представники обласної військової адміністрації та територіальних громад, науковці, фахівці у сферах туризму, культури та мистецтва, а також музейники і громадські діячі.

В ОВА кажуть, що насамперед продумають формат меморіалів на маршруті. Розглядають декілька варіантів – або законсервовані зруйновані об'єкти, або інтерактивні площі з доповненою реальністю.

 

"Над розробкою цих форматів маємо працювати разом із громадами, що постраждали від окупації, та місцевими жителями, які стали очевидцями трагічних подій. Також потрібно враховувати пропозиції фахівців, які так чи інакше дотичні до туризму, культури чи освіти, військових і вчених", – каже заступник голови Київської ОВА Олег Торкунов.

До розробки маршрутів пам'яті війни може долучитися кожен. Свої бачення та пропозиції можна надсилати на електронну пошту: tourism.gov.ua@gmail.com.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!