КПУ заборонили ще раз

5 липня 2022 року колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду завершила розгляд справи про заборону Комуністичної партії України

Восьмий апеляційний адміністративний суд задовільнив позовні вимоги Міністерства юстиції України.  Діяльність Комуністичної партії України заборонено. 

 

Партійне майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави.

Вперше компартію було заборонено 30 серпня 1991 року указом президії Верховної Ради. У 1993 році комуністи відродили свою партію, формально відмежувавшись від КПРС, але повсякчас підкреслюючи свою спорідненість із нею.

У 2001 році КПУ навіть домоглась визнання неконституційним указу 1991 року.

У 2015 році компартію заборонено рішенням Київського Окружного адміністративного суду. Однак, комуністи розпочали судові суперечки ,подаючи апеляції та касації. 

Відтоді рішення судів про заборону КПУ неодноразово оголошувались остаточними. Тепер маємо ще одне подібне рішення.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!