У Львові запустили серію лекцій про українську культуру, яку присвоїла РФ

Серію вебінарів підготували Центри Едукації спільно з КУ Інститут міста. Перше заняття буде присвячене княжій добі – цінностям та скарбам князів України, які були забуті, вкрадені чи вивезені за межі нашої країни РФ

Перша зустріч розпочнеться 11 червня в 12:00 онлайн через платформу Zoom.

 

Спікерка вебінару – Діана Клочко –  мистецтвознавиця, кураторка виставок, авторка книги "65 українських шедеврів. Визнані і неявні", заслужена працівниця культури України.

На зустрічі експертка розкаже про:

  • Скарби, які в різний час були забрані з українських земель до російських музеїв.
  • Жіночі прикраси, які ховали в момент смертельної небезпеки у княжі часи (ХІ-ХІІІ ст.), про те, де і хто їх створював, а також чому вони мають таку високу мистецьку цінність в усьому світі.
  • "Переміщення" українських цінностей, зокрема й найбільших за об`ємом скарбів, і про те, якими можуть бути шляхи повернення їх до України.

Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3xhDgkQ.

Навчання організоване мережею Центрів Едукації та КУ Інститут міста за підтримки DVV International.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!