Росіяни поширюють фейк про канонізацію Бандери

Російські ЗМІ, анонімні Telegram-канали, а також користувачі соцмережі поширюють інформацію про те, що Православна Церква України нібито зарахувала до лику святих голову Організації Українських Націоналістів Степана Бандеру

Про це повідомляє StopFake.

 

В російськомовному сегменті Інтернеті активно поширюється "документ", в якому йдеться про те, що рішення про канонізацію Бандери було прийнято на Архиєрейському Соборі ПЦУ 20 червня.

Російська пропаганда таким чином хоче проілюструвати, що цей Україна є "нацистською" державою, і відповідно мета так званої "спецоперації" – цілком виправдана.

"В Україні визнали святим Степана Бандеру. Бардак у країні досяг апогею. Як після цього можна заперечувати процвітання там нацизму?!", – пишуть російські пропагандисти.

Пресслужба ПЦУ повністю спростувала інформацію про канонізацію Степана Бандери, а також справжність "документу", що розповсюджується в мережі.

Питання канонізації Степана Бандери Православною Церквою України не може розглядатись у принципі, оскільки за своїм віросповіданням він був греко-католиком.




Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.