АНОНС: презентація збірника «Биківня – від території смерті до місця пам’яті»

Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Інститут історії України НАН України, Головна редколегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» запрошують на презентацію збірника наукових статей «Биківня – від території смерті до місця пам’яті»

Презентація відбудеться 24 червня 2022 року, об 11:00 у форматі онлайн.

У збірнику опубліковано дослідження щодо актуальних проблеми у вивченні періоду Великого терору в Україні, розглянуто історію спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, як через результати археологічних розкопок, так і через персональні долі репресованих. Представлені статті щодо окремих постатей Биківнянського мартиролога.

До участі та виступів запрошені:

- Геннадій Боряк, заступник директора Інституту історії України НАН України з наукової роботи, член-кореспондент НАН України;

- Роман Подкур, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук, упорядник збірника;

- Сергій Кокін, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук;

- Олег Бажан, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук.

Модератор заходу – Тетяна Шептицька, заступник генерального директора НІМЗ "Биківнянські могили" з наукової роботи, кандидат філологічних наук, упорядник збірника.

Приєднатися можна за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/7336654300...

Ідентифікатор конференції: 733 665 4300

Код доступу: JRD6Fh

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.