Всесвітній фонд пам’яток нагородив Катерину Чуєву

Всесвітній фонд пам’яток нагородив заступницю міністра культури та інформаційної політики України Катерину Чуєву за заходи зі збереження української культурної спадщини

Представниця МКІП відіграла важливу роль у координації зусиль, спрямованих на захист культурної спадщини України. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вона працює, зокрема, над обміном інформацією та організацією взаємодії з національними та міжнародними партнерами, зокрема, в питаннях документування пошкоджених об'єктів культурної спадщини України, підтримки українських фахівців та інституцій у їхній місії збереження культурної спадщини та над пошуками рішень інших невідкладних питань.

 

"Катерина Чуєва продемонструвала лідерство та відданість попри небезпеку та загрози руйнування. Ми вражені її самовідданістю", — сказала Бенедикт до Монлор, президент і генеральний директор Всесвітнього фонду пам'яток (WMF). 

У квітні цього року Всесвітній фонд пам'яток (WMF) оголосив про запуск Фонду реагування на проблеми захисту спадщини України з початковим фінансуванням від Фонду Хелен Франкенталер. Це було зроблено, щоб задовольнити негайні критичні потреби захисту спадщини в Україні та закласти основу для майбутнього відновлення. 

Всесвітній фонд пам'яток (WMF) — це провідна незалежна організація, що займається охороною найцінніших пам'яток культурної спадщини з метою покращення життя людей та побудови взаєморозуміння між культурами й спільнотами. Штаб-квартира організації знаходиться в Нью-Йорку, а офіси та філії знаходяться в Камбоджі, Індії, Перу, Португалії, Іспанії та Великобританії.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.