Суд зобов'язав внести унікальну церкву до держреєстру пам’яток

На Вінниччині за позовом прокуратури суд зобов'язав Дашівську селищну раду ініціювати внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України унікальної Михайлівської церкви XVIII ст.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Вінницьким окружним адміністративним судом задоволено позов Гайсинської окружної прокуратури в інтересах держави до Дашівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання виконати вимоги чинного законодавства України щодо подання пропозицій органу охорони культурної спадщини про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Йдеться про Михайлівську церкву в селищі Дашів Гайсинського району", - зазначається у повідомленні.

Михайлівська церква побудована 1764 року в стилі українського бароко без жодного цвяха. Унікальний п'ятикупольний храм занесений до переліку пам'яток дерев'яного зодчества ЮНЕСКО.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.