Київська консерваторія виступила за збереження в назві імені Чайковського
Вчена рада Національної музичної академії України імені Петра Чайковського одноголосно відмовилась позбутись у назві імені російського композитора
16 червня 2022 року відбулось робоче засідання Вченої ради Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, на якому розглядали питання про перейменування закладу.
На засідання вченої ради член наглядової ради НМАУ ім. П. І. Чайковського Юрій Рибчинський заявив: "Воювати можуть уряди і армії, культури ж ніколи не можуть воювати одна з іншою. Вони можуть конкурувати чи взаємозбагачуватися. Чайковський, як і Шекспір, як і Жанна д'Арк, як і Христос, не належить одному конкретному народу, він належить усьому світу.
Етнічно Петро Чайковський не був росіянином: його батько походив із роду запорізьких козаків, а мати була француженкою. З неймовірною любов'ю Петро Ілліч ставився до України. Доказом цього є його музика, основана на українському мелосі, а також його слова: "Я знав людей геніїв, але я знав і один народ геніїв – це українці!".
Усі інші члени вченої ради одноголосно підтримали думку, що ім'я російського композитора Чайковського має залишатись у назві Національної музичної академії України.