У Лукашенка дістали старий фейк про діда-бандерівця Президента Польщі

Російські пропагандисти плутають діда польського президента та Михайла Дуду – командира Української повстанської армії, який воював із поляками та брав участь у подіях на Волині в 1943 році

Генеральний прокурор режиму Лукашенка Андрєй Швєд заявив, що його відомство "вивчає діяльність" діда польського президента Анджея Дуди, який нібито воював на боці нацистів у роки Другої світової війни.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Зараз ми активно документуємо діяльність діда польського президента Дуди, який входив до складу українського карального батальйону, відзначився особливою жорстокістю насамперед на території Мінської та Вітебської областей", – заявив Швед.

Насправді дідів польського президента звали Никодим Мілевський (за материнською лінією), який воював у Другій світовій війні на боці Війська польського, та Алоїзій Дуда (за батьковою лінією), який займався вичинкою хутра і помер у 1992 році.

Російські пропагандисти плутають діда польського президента та Михайла Дуду – командира Української повстанської армії, який воював із поляками та брав участь у подіях на Волині в 1943 році.

 
Поручник УПА Михайло Дуда - однофамілець, але не дід Президента Польщі Анджея Дуди

Теми

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.