У Києві назвуть школу на честь льотчика-героя

Київську школу перейменують на честь свого учня - льотчика - Героя України В’ячеслава Єрка

Про це Повітряне командування "Центр" повідомляє у Фейсбуці.

 

"З ініціативою перейменування виступили побратими пілота і командування бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр", - ідеться в повідомленні.

В повітряному командуванні зазначили, що педагогічний колектив однієї із київських шкіл, де навчався льотчик одностайно підтримав перейменування школи на честь льотчика-героя України — командира авіаційної ескадрильї 40 бригади тактичної авіації, який загинув 24 лютого в небі Київщини.

Єрко у перший день повномасштабного вторгнення був першим серед тих, хто піднявся на захист Києва. Він виконав чотири бойових вильоти та забезпечив прикриття виведення з під удару літаків авіабригади.

Разом з іншими пілотами в повітряному бою збив п'ять ворожих літаків.

Указом Президента України від 16 травня Єрку присвоєно звання "Герой України" (посмертно) з удостоєнням ордену "Золота зірка".

Досі школа була названа на честь російського льотчика Карбишева.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.