Путін прирівняв себе до Петра I

Президент Росії Володимир Путін після відвідин виставки, присвяченої Петру I, порівняв себе з імператором

 

На думку російського президента, російський цар у період Північної війни не відбирав території у Швеції, а "повертав та зміцнював".

Президент Росії Володимир Путін 9 червня під час зустрічі з молодими підприємцями провів історичну аналогію між своїм правлінням та епохою царя Петра I. За його словами, у роки Північної війни російський цар нічого не відбирав у Швеції, а повертав території та зміцнював їх.

Путін стверджує, що за 350 років "нічого не змінилося", і коли цар Петро вів війну зі шведами, то це була не загарбницька війна.

"Петро I Північну війну 21 рік вів. Здавалося б, воював зі Швецією і щось там відбирав. Нічого він не відбирав! Він повертав", — сказав Путін.

За його словами, цар Петро повернув територію Приладожжя, де згодом було закладено Санкт-Петербург, незважаючи на те, що європейські держави не визнавали ці території за Росією.

"Всі визнавали її за Швецією, а там споконвіку поряд з фінно-угорськими народами жили слов'яни. Причому ця територія знаходилася під контролем російської держави", — сказав Путін, згадавши також західний напрямок і похід на Нарву, де Петро також "повертав і зміцнював".

Розвиваючи свою думку, Путін зазначив, що на долю сучасної Росії також "випало повертати і зміцнювати", вказавши на те, що для російської державності це базові цінності, що є основою існування Росії.

"Ми, безумовно, досягнемо успіху у вирішенні завдань, які перед нами стоять", — сказав Путін, провівши аналогію з епохою Петра.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!