АНОНС: презентація «Єдиного вікна доступу до цифрових ресурсів українських архівів»

Державна архівна служба презентує сайт доступу до оцифрованих фондів

11 травня 2022 року о 15.30 в Українському національному інформаційному агентстві (зала № 2) відбудеться презентація онлайн проєкту "Єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів", створеного на платформі ARCHIUM.
 
Одним з пріоритетних напрямків діяльності Укрдержархіву та архівних установ є формування цифрового контенту, створення публічних електронних сервісів і, як результат, забезпечення доступу до архівних інформаційних ресурсів широкого кола користувачів незалежно від місця їх проживання. Мета проєкту, що презентується – інтеграція державних архівів у єдину інформаційну систему галузі.
Спікери:
Анатолій Хромов, Голова Державної архівної служби України
Кирило Віслобоков, директор ПП "Архівні інформаційні системи"
Лариса Левченко, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
Ольга Бажан, директор Центрального державного архіву громадських об'єднань України
Олена Чижова, директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.