АНОНС: лекція "Церкви vis-à-vis російсько-українська війна"

У 2014 році, коли майже всі українські конфесії протестували проти анексії та амбіцій Росії завоювати Схід і Південь України, лише Українська Церква Московського Патріархату та сам Патріархат утрималися від відкритих заяв і де-факто продовжували просувати офіційну програму. так званого «Русского мира»)

Українське товариство Кембриджського університету (Cambridge University Ukrainian Society) протягом травня організовує серію публічних лекцій про якнайширше потлумачену інструменталізацію історії у контексті російсько-української війни.

19 травня, о 20.00 (за київським часом) відбудеться лекція професорки Наталі Шліхти (Національний університет "Києво-Могилянська академія," Україна) на тему "Церкви vis-à-vis російсько-українська війна, або Як історичний спадок визначає теперішні вибори" ('The Churches vis-à-vis the Russo-Ukrainian War, or How Historical Legacies Define Current Choices').

Детальніше про подію можна довідатися за покликанням.

Наталя Шліхта - професорка та завідувачка Кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія" (Україна). Серед ключових публікацій Наталі Шліхти: "Церква тих, хто вижив. Радянська Україна, середина 1940-х — початок 1970-х рр." (Київ, 2011) та підручник "Історія радянського суспільства" (Київ, 2015).

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.