Російські історики скаржаться один на одного в поліцію

Об'єктом переслідувань стала україністка Тетяна Таїрова-Яковлєва

Професор Інституту історії Санкт-Петербурзького університету Володимир Василик написав скаргу в ректорат на співробітницю цього ж університету, україністку Тетяну Таїрову-Яковлєву за її відеозвернення до українців з приводу війни Росії проти України.

Заступник ректора з безпеки Санкт-Петербурзького університету Дмитро Грязнов переслав цю скаргу до поліції, про що було офіційно повідомлено прес-службою університету. Однак, через деякий час з повідомлення зникло прізвище скаржника.

А минулого тижня невідома студентка знайшла у забороненій в Україні та, напевно, одній з небагатьох легальних в Росії соцмереж сторінку одіозного викладача Санкт-Петербурзького університету Межевича, де він викладає людиноненависницькі, некрофільські та українофобні пости. Скаргу студентки ректорат також перенаправив до полції. Результати розгляду невідомі, але Межевич й надалі працює в університеті.

 
Професор Василик є дияконом РПЦ та сталіністом за переконаннями

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.