У Вікіпедії триває проєкт «Культурна спадщина України»

Волонтери та волонтерки створюють та покращують статті про втрачені чи пошкоджені внаслідок російського вторгнення памʼятки України

Список рекомендованих для створення та покращення вже нараховують 46 статей про памʼятки Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Сумської, Харківської, та Чернігівської областей.

Знищені російськими окупантами памʼятки та відомі обʼєкти, які потребують створення статті у Вікіпедії:

▫️ Пам'ятник Василеві Сліпаку у смт Луганське,
▫️ Пам'ятник учасникам АТО у місті Енергодар,
▫️ Біблійна семінарія у місті Ірпінь,
▫️ Дім молитви євангельських християн-баптистів у місті Ізюм,
▫️ Церква адвентистів сьомого дня у місті Тростянець.

 
Стара водонапірна вежа та собор Покрова Божої Матері у місті Маріуполь. 2021 рік. 24 березня 2022 року храм захопили російські військові та облаштували у ньому вогневі позиції. Стан пам'яток наразі не відомий

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!