Російські загарбники будують парк на місці кримськотатарського кладовища

В окупованому росіянами Бахчисараї загарбники намагаються знищити старовинне мусульманське кладовище та зробити на його місці "зону відпочинку"

Про це уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила в Телеграмі.

 

"Нехтуючи звичаями, традиціями, культурою корінного народу Криму - кримських татар, на території старовинного мусульманського цвинтаря в Бахчисараї агресор планує створити зону відпочинку", - зазначила вона.

Кладовище Саускан розташоване неподалік Ханського палацу. Це один із найбільших мусульманських цвинтарів у Бахчисараї. Перший директор Бахчисарайського палацу Усеїн Боданинський раніше писав, що деякі хронограми на надгробних каменях датувалися початком XVI століття. Проте Боданинський не виключав і того, що цвинтар міг з'явився незабаром після заснування самого міста Бахчисарай. 

Після депортації кримських татар з цвинтаря вивезли надгробки і висадили дерева. На частині території поставили тир та спортивний майданчик.

Після проголошення незалежності на кладовище звозили надмогильне каміння, випадково знайдене у різних місцях, для порятунку від використання в якості будівельного матеріалу.

У лютому 2022 року територію старовинного кладовища Саусканзаїхала будівельна техніка.

Кримські татари продовжують боротися за свої цінності, пишуть листи до окупаційної влади з вимогами припинити будівництво, але все марно. Громадяни України вимагають терміново зупинити земляні роботи зі створення парку й використання цвинтаря як зони розваг, що суперечить релігії та традиціям кримських татар.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!