Російські загарбники будують парк на місці кримськотатарського кладовища

В окупованому росіянами Бахчисараї загарбники намагаються знищити старовинне мусульманське кладовище та зробити на його місці "зону відпочинку"

Про це уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила в Телеграмі.

 

"Нехтуючи звичаями, традиціями, культурою корінного народу Криму - кримських татар, на території старовинного мусульманського цвинтаря в Бахчисараї агресор планує створити зону відпочинку", - зазначила вона.

Кладовище Саускан розташоване неподалік Ханського палацу. Це один із найбільших мусульманських цвинтарів у Бахчисараї. Перший директор Бахчисарайського палацу Усеїн Боданинський раніше писав, що деякі хронограми на надгробних каменях датувалися початком XVI століття. Проте Боданинський не виключав і того, що цвинтар міг з'явився незабаром після заснування самого міста Бахчисарай. 

Після депортації кримських татар з цвинтаря вивезли надгробки і висадили дерева. На частині території поставили тир та спортивний майданчик.

Після проголошення незалежності на кладовище звозили надмогильне каміння, випадково знайдене у різних місцях, для порятунку від використання в якості будівельного матеріалу.

У лютому 2022 року територію старовинного кладовища Саусканзаїхала будівельна техніка.

Кримські татари продовжують боротися за свої цінності, пишуть листи до окупаційної влади з вимогами припинити будівництво, але все марно. Громадяни України вимагають терміново зупинити земляні роботи зі створення парку й використання цвинтаря як зони розваг, що суперечить релігії та традиціям кримських татар.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.