У Сибіру відкрили музею конвою

Росія пишається охоронцями політув'язнених

У місті Красноярськ (РФ) відкрили музей конвойної служби. Він розташований у залізничному вагоні.

В урочистій церемонії брав участь священник Російської православної церкви. В експозиції є макети в'язнів та охоронців.

"Тепер можна показати дітям вагон, який перевіз понад 200 тисяч в'язнів, де вони замерзали, помирали від голоду та надання медичної допомоги чи були убиті вертухами" - йдеться у повідомленні телеграмканалу СталінГулаг.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР