В Україні стало на три комуністичні символи менше

На Полтавщині та у Києві демонтовано Ленінів

У суботу, 23 квітня, у Києві з обеліску на честь радянського звання Києва "місто-герой" на колишній площі Галицькій (а також Євбаз), яка з радянського часу має назву площа Перемоги, демонтували два бронзові зображення орденів з профілем радянського вождя Володимира Леніна. 

 

На Полтавщині у селі Власівка 22 квітня демонтовано останній пам'ятник Леніну в регіоні. Цей пам'ятник стояв до минулої п'ятниці, адже він розташований на території санаторію "Сосновий бір", а головний лікар санаторію Микола Безпалий говорив, що пам'ятник можна демонтувати тільки після рішення суду і не допускав громадськість для проведення декомунізації.

У 2020 році Власівський сільський голова Сергій Хоменко розповідав, що на постаменті відсутня табличка, яка б підтверджувала, що це пам'ятник Леніну.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.