У Львові відкрили виставку писанок

У львівському музеї Митрополита Андрея Шептицького відкрили виставку авторських писанок з усіх регіонів України

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Основу виставки склала колекція писанок директора музею отця Севастьяна (Дмитруха). Крім того, представлені авторські роботи писанкаря Тараса Гунька. Як волонтер він впродовж тьох днів минулого тижня на безкоштовних майстер-класах навчав у музеї Шептицького дітей і дорослих. 

Експозиція доповнена особистими речами підпільних священиків та монахинь, а також старовинним вишиттям із галицьких храмів та каплиць. 

Художниця-реставраторка та арт-менеджер музею Шептицького Ірина Гірна пояснює, що експозицію виставки писанок формували так, аби провести чіткі паралелі між українською історією ХХ століття та нинішньою війною з тим самим ворогом. Вчити уроки історії треба, насамперед, для того, щоб їх не повторювати. 

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.