Музеї Голокосту у світі засуджують дії РФ в Україні

17 музеїв Голокосту з чотирьох країн засудили акти жорстокості Росії в Україні та підтримали міжнародне розслідування військових злочинів і геноциду

17 музеїв Голокосту з США, Канади, Великої Британії та ПАР висловили різке засудження військових злочинів російських збройних сил щодо громадян України.

Ця заява з'явилася як відповідь на повідомлення про масові поховання та акти жорстокості стосовно українських громадян.

Представники музеїв Голокосту висловилися за Міжнародний кримінальний суд, який розслідує звинувачення в геноциді з боку російських військових проти українського народу.

У спільній заяві музеї Голокосту заявляють про свою місію зберігати пам'ять про добрі та жахливі вчинки людства, згадують "Голокост від куль", який вчинили нацисти в Україні 80 років тому, а також закликають уряди у всьому світі зупинити злочини, які вчиняють російські військові.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.