У Ніжині урочисто відкрили меморіальну дошку Станіславу Прощенку

Це один з перших актів меморіалізації у публічному просторі героїв, які захищають країну від повномасштабної російської агресії

У Ніжині на Чернігівщині встановили й урочисто відкрили меморіальну дошку Станіславу Прощенку. Станіслав загинув 1 березня 2022 в бою з російськими окупантами в селі Дорогинка на Прилуччині.

 

Пам'ятний знак встановили в 47-й день народження героя на вулиці, яка раніше називалася Московська, а 11 березня рішенням сесії Ніжинської міської ради перейменована на честь Станіслава Прощенка.

Це один з перших актів меморіалізації у публічному просторі героїв, які захищають країну від повномасштабної російської агресії. І це тільки початок. Докладемо всіх зусиль, щоб зберегти живу пам'ять та вшанувати героїзм і людяність, які проявили українці у боротьбі за свободу та право на власну ідентичність і незалежність.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.