Запрацював інформаційний онлайн-проєкт «Ukraine War Today»

На сайті системно збирають інформацію про хід російсько-української війни

Від початку російського вторгнення в Україну Український інститут національної пам'яті та ГО "Українська жіноча варта" втілюють інформаційний онлайн-проєкт "Ukraine War Today".

Мета ресурсу − забезпечити системне донесення інформації про події російсько-української війни та їхні безпосередні наслідки у регіональному розрізі. Його основою є інтерактивна карта та географічно-хронологічний перелік різноманітних фактів: бойових дій, наслідків російських обстрілів та бомбардувань, зруйнованої російської техніки, подій на окупованих територіях тощо.

Окремі розділи сайту надають поточну оперативну інформацію по кожному регіону та знайомлять з поіменною базою даних знищених і полонених окупантів.
Участь у проєкті на волонтерських засадах беруть співробітники УІНП та інших інституцій.

Геоінформаційний ресурс розрахований на журналістів, політологів, істориків з різних країн (має українську, англійську та російську мовні версії). Він може стати довгостроковою ґрунтовною базою для оперативної та ретроспективної аналітики.

Зараз триває наповнення усіх розділів і мовних версій сайту, у т.ч. за попередні числа.
 


Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.