Запрацював інформаційний онлайн-проєкт «Ukraine War Today»

На сайті системно збирають інформацію про хід російсько-української війни

Від початку російського вторгнення в Україну Український інститут національної пам'яті та ГО "Українська жіноча варта" втілюють інформаційний онлайн-проєкт "Ukraine War Today".

Мета ресурсу − забезпечити системне донесення інформації про події російсько-української війни та їхні безпосередні наслідки у регіональному розрізі. Його основою є інтерактивна карта та географічно-хронологічний перелік різноманітних фактів: бойових дій, наслідків російських обстрілів та бомбардувань, зруйнованої російської техніки, подій на окупованих територіях тощо.

Окремі розділи сайту надають поточну оперативну інформацію по кожному регіону та знайомлять з поіменною базою даних знищених і полонених окупантів.
Участь у проєкті на волонтерських засадах беруть співробітники УІНП та інших інституцій.

Геоінформаційний ресурс розрахований на журналістів, політологів, істориків з різних країн (має українську, англійську та російську мовні версії). Він може стати довгостроковою ґрунтовною базою для оперативної та ретроспективної аналітики.

Зараз триває наповнення усіх розділів і мовних версій сайту, у т.ч. за попередні числа.
 


Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.