Президент встановив відзнаку “Місто-герой України”

Володимир Зеленський своїм указом встановив почесну відзнаку “Місто-герой України” та надав таке звання першим шістьом населеним пунктам, які чинять героїчний опір російським агресорам

Зеленський оголосив про ці відзначення у вечірньому зверненні 6 березня.

Указом Президента № 111 від 6 березня 2022 року встановлено почесну відзнаку "Місто-герой України" "з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії Російської Федерації  проти України". Містами-героями стали Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель та Волноваха.

 

Подібне звання - "місто-герой" - існувало в СРСР. 1 травня 1945 року Сталін назвав Севастополь та Одесу містами-героями. 21 червня 1961 року до них приєднався Київ. А 8 травня 1965 року в СРСР затвердили положення про "почесну відзнаку" "місто-герой". У 1973 році такий статус отримало місто Керч.

Радянська відзнака "місто-герой" є складовою радянської ідеології, що покликана пропагувати виключність внеску радянського режиму у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. 

Пророрійські сепаратисти в Україні та Грузії також використовують цей термін і називають "містами-героями" деякі міста.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.