Президент встановив відзнаку “Місто-герой України”

Володимир Зеленський своїм указом встановив почесну відзнаку “Місто-герой України” та надав таке звання першим шістьом населеним пунктам, які чинять героїчний опір російським агресорам

Зеленський оголосив про ці відзначення у вечірньому зверненні 6 березня.

Указом Президента № 111 від 6 березня 2022 року встановлено почесну відзнаку "Місто-герой України" "з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії Російської Федерації  проти України". Містами-героями стали Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель та Волноваха.

 

Подібне звання - "місто-герой" - існувало в СРСР. 1 травня 1945 року Сталін назвав Севастополь та Одесу містами-героями. 21 червня 1961 року до них приєднався Київ. А 8 травня 1965 року в СРСР затвердили положення про "почесну відзнаку" "місто-герой". У 1973 році такий статус отримало місто Керч.

Радянська відзнака "місто-герой" є складовою радянської ідеології, що покликана пропагувати виключність внеску радянського режиму у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. 

Пророрійські сепаратисти в Україні та Грузії також використовують цей термін і називають "містами-героями" деякі міста.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.