У Ніжині рятують від обстрілів перший у світі пам'ятник Гоголю

Пам'ятник відомому письменнику Миколі Гоголю в Ніжині Чернігівської області обклали мішками з піском, щоб захистити від можливих руйнувань

Про це у Фейсбуці написав міський голова Ніжина Олександр Кодола.

"Російські ворожі війська знищують пам'ятки архітектури українського народу. Саме тому дав доручення комунальним підприємствам захистити пам'ятки архітектури міста. Пам'ятник Миколі Гоголю - один із тих, який укріплюють на випадок обстрілів ворога. Цей пам'ятник був відкритий 4 вересня 1881 року та став першим пам'ятником Гоголю у світі. Він пережив дві війни та став однією з туристичних візитівок нашого Ніжина", - йдеться в повідомленні.

За словами міського голови, для захисту від ворожих снарядів його обшивають фанерою та обкладають мішками з піском. Надалі планується захистити й інші пам'ятки архітектури в місті.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.