Оголошено пошук нових назв для ковбаси "Московської" та сиру "Російського"

На восьмому році війни одна з українських торгових марок нарешті розпочала деколонізацію назв своїх товарів. А російські назви використовували, бо так вимагав стандарт СРСР

ТМ Глобино оголосила про пошук нових назв для своїх виробів, що мають колоніальне походження з радянських часів. А саме - для ковбаси "Московська" та сиру "Російський".

"Нам дуже прикро, що в такий тяжкий для всіх час, в нашу сторону йде критика, що ми випускаємо продукцію під російськими назвами. Так, це правда, у нас є ковбаса "Московська", сир "Російський.

Ці назви згідно Державного стандарту, що не змінювався з часів Радянського союзу. Ніхто і в найгіршому сні не міг уявити, що буде війна між нами та Росією, тому ці назви використовувались до нині" - йдеться у повідомленні компанії.

Компанія стверджує, що виробництво товарів з проросійськими назвами зупинене.

 

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».