Університет Альберти пропонує термінову архівацію даних

Українські історики, архівісти, музейники можуть зберегти свої напрацювання, колекції та бази даних на хмарному депозитарії в Університеті Альберти

В Університеті Альберти (Канада) створено роботу групу U-ART, завданням якої є термінова організація безпечного збереження цифрових архівних та дослідницьких даних українських вчених та наукових закладів.

 

Ініціатива U-ART спрямована на архівістів, бібліотекарів, науковців України та їхніх наукових закладів, цифрові дані яких перебувають під загрозою знищення внаслідок військових дій тa російської окупації. 

Організатори підготували безпечне сховище для збереження загрожених наукових/дослідницьких даних (архівні колекції та бази даних, польові дослідження, усні історії, тощо).

Українським колегам пропонується безкоштовний, передплачений доступ до хмарного депозитарію, куди можна завантажити дані для тимчасового або тривалого збереження. Дані буде розміщено на спеціально відведеному для цього сервері і можуть зберігатися у конфіденційному режимі, доступному лише для завантажувачів.

В робочу групу входять Канадський  інститут українських студій, Фольклорний центр імені Кулів при Альбертському університеті в Едмонтоні (Канада) та інші канадські наукові заклади.  

Щоб отримати доступ до хмарного сховища, будь ласка, напишіть до ufpdf@ualberta.ca і організатори надішлють необхідні деталі (лінк/пароль) якнайшвидше.

У листі зазначте: 

  • ваше ім'я і організацію, яку ви представляєте (назва архіву, науково-дослідного інституту, університету, тощо, або незалежний/а дослідник/ця), 
  • приблизний об'єм цифрових даних. 
  • коротко опишіть, які дані ви хочете зберегти (як-то: відео, аудіо, текст, сканований текст, фото тощо). 

Право власності і доступу на всі дані залишаються за дослідником.






Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.