Директор Інституту історії України звернувся до колег-істориків

"Ми все одно переможемо" - академік НАН України Валерій Смолій звернувся до істориків

Текст звернення опубліковано на фейсбук-сторінці Інституту історії України НАН України:

Дорогі колеги, друзі,
у цей трагічний для нас усіх, для держави і цілого світу час звертаюся до вас із словами теплої підтримки і запевнення: ми все одно переможемо!
Якщо Бог послав нам таке випробування і таку місію, – мусимо гідно пройти цей шлях.
Подбайте про своїх рідних, близьких, про батьків, дітей, онуків.
Світ виявився дуже малим і не надто приязним для нас, але якщо вам вдасться вберегти ваші родини від непоправних втрат чи то в Києві, чи за його межами, – ви не даремно проживете ці дні.
Формально мушу застерегти: залишайтеся вдома, ми працюватимемо дистанційно, як, зрештою і раніше. Тільки зараз у нас інша причина.
Насправді, спробуйте – хто зможе – спробуйте попрацювати, це лікує…
Нехай Бог береже вас усіх і Україну.
Тримаймося!
Із щирою повагою,
Валерій Смолій
 
Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.