Директор Інституту історії України звернувся до колег-істориків

"Ми все одно переможемо" - академік НАН України Валерій Смолій звернувся до істориків

Текст звернення опубліковано на фейсбук-сторінці Інституту історії України НАН України:

Дорогі колеги, друзі,
у цей трагічний для нас усіх, для держави і цілого світу час звертаюся до вас із словами теплої підтримки і запевнення: ми все одно переможемо!
Якщо Бог послав нам таке випробування і таку місію, – мусимо гідно пройти цей шлях.
Подбайте про своїх рідних, близьких, про батьків, дітей, онуків.
Світ виявився дуже малим і не надто приязним для нас, але якщо вам вдасться вберегти ваші родини від непоправних втрат чи то в Києві, чи за його межами, – ви не даремно проживете ці дні.
Формально мушу застерегти: залишайтеся вдома, ми працюватимемо дистанційно, як, зрештою і раніше. Тільки зараз у нас інша причина.
Насправді, спробуйте – хто зможе – спробуйте попрацювати, це лікує…
Нехай Бог береже вас усіх і Україну.
Тримаймося!
Із щирою повагою,
Валерій Смолій
 
Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.