З Полтавського краєзнавчого музею звільнено колаборанта

Заступника директора Полтавського краєзнавчого музею звільнили з посади після того, як він з’їздив на наукову конференцію до Санкт-Петербурга

Заступника директора Полтавського краєзнавчого музею Гліб Кудряшов 9-11 лютого 2022 року брав участь у конференції в Санкт-Петербурзі, організовану проєктом Мінська ініціатива. Цей проєкт існує з метою "зберегти усе найкраще, що пов'язувало культурне життя наших [тобто, українського та російського - ред.] народів у радянський час".

 

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського повідомив, що Кудряшов поїхав до країни-агресора перебуваючи у відпустці за власний рахунок. 

Після повернення Кудряшов написав заяву про звільнення.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.