У Києві презентували колекцію унікальних зображень тризуба
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували понад сто варіацій зображення тризуба. Подія відбулася до 30-ї річниці від дня затвердження Верховною Радою малого Державного герба України
Презентація пройшла у залі українсько-американської виставки "За волю України!", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Альбом створювався протягом кількох років спеціально до 20-річчя відродження українського війська. Однак територія, на якій було створене видання, була окупована під час Другої світової війни, і твір довелось вивезти. Українські сили в особі Романа Смаль-Стоцького (Надзвичайний Посол і Повноважний міністр УНР в Берліні – ред.) перевезли частину альбому до Німеччини, а після отримання дозволу на початку 1950-х років – до США", – розповів гендиректор музею та куратор виставки "За волю України" Юрій Савчук.
Зображення тризубів, які представили на виставці, є ілюстративним матеріалом "Альбому уніформ Української армії та фльоти за доби Визвольної боротьби 1917-1921 рр." геральдика Миколи Битинського.
За словами гендиректора музею, колекція містить максимально точні елементи тризуба протягом історії української державності.
Альбом був створений у Празі в 1937 році. Первісно він об'єднував 186 аркушів зображень однострою українського війська та унікальних авторських стилізацій тризуба. Нині більша його частина зберігається у фондах Українського музею та бібліотеки у Стемфорді (США). Уперше за 85 років усі шість розділів альбому, представлені збереженими 134 аркушами, зібрані й експонуються в музеї.
"Стилізація тризуба більш ніж у сотні варіацій – безпрецедентний художній прийом і творчий експеримент, який не має аналогів не тільки в українській, а й у світовій практиці. Його ще належним чином не оцінено", – зазначають організатори заходу.