Структура "Росатому" замовила чавунні бюсти Берії у якості подарунків

Підвідомче "Росатому" держпідприємство "Національний оператор з поводження з радіоактивними відходами" замовило 15 чавунних бюстів Лаврентія Берії, солодкі подарункові набори, чашки та настільні лампи з логотипами підприємства на 1,4 мільйона рублів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Згідно з матеріалами із сайту держзакупівель, 17-сантиметрові бюсти очілника НКВД були замовлені у грудні. Вже в січні їх доставили до головного офісу підприємства у "подарункових коробках або оксамитових мішечках".

Минулого року "Росатом" також замовляв встановлення фігури Берії у павільйоні "Атомна енергія" на ВДНГ у Москві. Пам'ятник наркому НКВС хотіли розмістити в експонаті-бункері, з якого велося спостереження за випробуваннями ядерних бомб, оскільки Берія займався "атомним проєктом".

Діти та онуки радянських учених, які брали участь в атомному проекті СРСР, виступили різко проти такого рішення держкорпорації. Вони направили президентові Росії Володимиру Путіну та чиновникам "Росатому" відкритий лист, у якому вимагали не допустити встановлення на виставці фігури особи, пов'язаної зі сталінськими репресіями.

26 дітей і онуків академіків-учасників атомного проекту, що підписали лист, вказували на рішення Верховного суду, який відмовив Берії та його найближчим соратникам у реабілітації на тій підставі, що вони створили в СРСР злочинний механізм масових репресій.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР