В Єгипті знайшли засоби для бальзамування, яким понад дві тисячі років. ФОТО

Група археологів із Інституту археології Чехії під час розкопок в Єгипті виявила схованку з матеріалами для бальзамування часів 26-ї династії єгипетських фараонів (685–525 рр. до Р.Х.).

Про це повідомляє Egypt Today.

 

Матеріали були виявлені у західній частині кладовища в населеному пункті Абусір, що південніше Каїра, та на північ від некрополя стародавнього Мемфіса.

За словами генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, сховок був знайдений у величезному колодязі розміром 5,3 х 5,3 метра і глибиною у понад 14 метрів.

 

Сама ж схованка містить унікальні матеріали для бальзамування, які складаються зі 370 великих гончарних посудин, розділених на 14 груп, кожна з яких містить від 7 до 52 горщиків.

 

Вазірі також додав, що ці горщики містять залишки матеріалів, які були використані під час процесу муміфікації.

Він зазначив, що у верхній групі були знайдені чотири порожні вапнякові горщики, вигравірувані ієрогліфічними текстами з іменем їхнього власника, якого звали Вахібре.

 

26-а династія Єгипту (Саїська династія) — існувала в період бл. 685–525 рр. до Р. Х. Остання з місцевих династій, які керували Єгиптом до перського завоювання Єгипту в 525 до Р. Х. З цієї династії починається Пізній період Стародавнього Єгипту.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.