Силовики під час навчань розстріляли будівлю майбутнього музею у Прип'яті

Під час навчань МВС у чорнобильській зоні постраждало кілька потенційних пам'яток

4 лютого під час навчань підрозділи Міністерства внутрішніх справ розстріляли і підпалили кілька будинків у закинутому місті Прип'ять у чорнобильській Зоні відчуження.

Силовики стріляли по будівлях з мінометів і влаштували пожежу в будинку побуту "Ювілейний", вибивши у ньому вікна. Постраждала будівля пошти з мозаїкою на фасаді — у цій будівлі 27 квітня 1986 року прип'ятська журналістка Ніна Мельник начитувала оголошення про евакуацію.

Також під обстріл потрапив будинок з квартирою пожежника Володимира Правика, де мав бути розташований музей. На проєкт музею вже витрачено 1,4 мільйона гривень.

 
Будинок з квартирою пожежника Володимира Правика

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР