У Дніпрі відкриють виставку археологічних знахідок з будівництва решетилівської траси

У Дніпрі 14 лютого відкриють виставку археологічних пам’яток. Експонатами стануть 130 предметів, які знайшли під час розкопок на будівництві нової траси

Про це повідомили у Дніпропетровській ОДА.

 

"Під час зведення нової магістралі поряд із дорожниками працюють археологи. Аби зберегти пам'ятки давнини, які можуть знаходитися під багатометровими шарами ґрунту. "На перехресті часів" опинилося і "Велике будівництво" решетилівської траси. У 2021-му археологи знайшли там понад 1,5 тис артефактів віком до 10 тис років. Найцікавіші "родзинки" стануть експонатами нової виставки", – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев. 

Серед 130 експонатів майбутньої виставки – крем'яні та кістяні знаряддя праці, прикраси доби пізньої бронзи, різноманітна кераміка. А ще – кістки мамонта та бізона, які мешкали на території області у льодовиковий період. Панцир черепахи, якому 3 тис років.

За допомогою сучасних технологій відвідувачам запропонують "зануритися" у археологічні розкопки. Крізь 3D-окуляри вони зможуть побачити на екрані, як місця досліджень перетворюються на нову магістраль.

Виставка працюватиме з 14 до 20 лютого. Час роботи – з 12:00 до 18:00.

Адреса: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24, 1 поверх.

Вхід вільний.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР