Україномовній Вікіпедії виповнилося 18 років

На честь 18-ї річниці з дня народження онлайн-енциклопедії громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить марафон – кампанію з наповнення Вікіпедії якнайбільшою кількістю нових статей.

Про це повідомляє Вікімедіа Україна.

 

"18 років тому, 30 січня 2004 року, було створено першу статтю — Атом — в українськомовному розділі Вікіпедії. З того часу українська Вікіпедія стала найбільшою онлайн-енциклопедією українською мовою", - ідеться в повідомленні.

Українська Вікіпедія має понад 1 мільйон 134 тисячі статей, посідає 17-те місце у світі серед 325 мовних розділів. Минулого року Вікіпедія мала 891 мільйон відвідувань.

На честь 18-ї річниці з дня народження онлайн-енциклопедії громадська організація "Вікімедіа Україна" проводить марафон – кампанію з наповнення Вікіпедії якнайбільшою кількістю нових статей. У 2021 році 270 учасників та учасниць аналогічного марафону створили понад 800 нових статей.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.