Українські правозахисники закликали до санкцій через ліквідацію російського «Меморіалу»

Проти намагань ліквідувати одну із найстаріших правозахисних організацій Росії виступили кілька нобелівських лауреатів, науковці, письменники та музиканти зі світовим імʼям, а також США, Євросоюз та Рада Європи

Громадська організація "КримSOS" спільно з іншими правозахисними об'єднаннями закликає світову спільноту запровадити санкції проти причетних до ліквідації "Міжнародного Меморіалу" та правозахисного центру "Меморіал", передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

 

Відповідну заяву підписали Центр громадянських свобод, Центр прав людини ZMINA, правозахисний центр "Дія", Об'єднання родичів політв'язнів Кремля, центр громадянської освіти "Альменда", Платформа звільнення політв'язнів.

Крім персональних санкцій, правозахисники закликають владу України, іноземні держави та міжнародні організації "рішуче засудити" рішення Верховного Суду Росії щодо ліквідації структур "Меморіалу" та посилити дипломатичний, економічний та санкційний тиск на Росію.

Також проти намагань ліквідувати одну із найстаріших правозахисних організацій Росії виступили кілька нобелівських лауреатів, науковці, письменники та музиканти зі світовим імʼям, а також США, Євросоюз та Рада Європи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.