Українські правозахисники закликали до санкцій через ліквідацію російського «Меморіалу»

Проти намагань ліквідувати одну із найстаріших правозахисних організацій Росії виступили кілька нобелівських лауреатів, науковці, письменники та музиканти зі світовим імʼям, а також США, Євросоюз та Рада Європи

Громадська організація "КримSOS" спільно з іншими правозахисними об'єднаннями закликає світову спільноту запровадити санкції проти причетних до ліквідації "Міжнародного Меморіалу" та правозахисного центру "Меморіал", передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

 

Відповідну заяву підписали Центр громадянських свобод, Центр прав людини ZMINA, правозахисний центр "Дія", Об'єднання родичів політв'язнів Кремля, центр громадянської освіти "Альменда", Платформа звільнення політв'язнів.

Крім персональних санкцій, правозахисники закликають владу України, іноземні держави та міжнародні організації "рішуче засудити" рішення Верховного Суду Росії щодо ліквідації структур "Меморіалу" та посилити дипломатичний, економічний та санкційний тиск на Росію.

Також проти намагань ліквідувати одну із найстаріших правозахисних організацій Росії виступили кілька нобелівських лауреатів, науковці, письменники та музиканти зі світовим імʼям, а також США, Євросоюз та Рада Європи.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.