В Росії суд постановив ліквідувати історико-просвітницьке товариство "Меморіал"

Російська суддя Алла Назарова оголосила вирок про ліквідацію історико-просвітницького товариства "Меморіал"

У вівторок, 28 грудня, Верховний суд Росії виніс вирок у справі "Міжнародного Меморіалу", яким передбачено ліквідацію організації.

 

Представник генпрокуратури заявив, що міжнародний "Меморіал" спотворює пам'ять про "Велику Вітчизняну війн"у та "створює брехливий образ СРСР як терористичної держави".

Раніше в Росії "Меморіал" був визначений "іноземним агентом". За їхнім законодавством "іноземні агенти" повинні маркувати усі свої матеріали відповідними позначками (приблизно так, як у нацистській Німеччині євреї мали носити спеціальні нашивки на одязі).

Товариство Меморіал було створено у 1987 році. Члени товариства займалися вшануванням жертв сталінського терору, встановленням їм пам'ятників, організацією виставок та проведенням семінарів з історії репресії в СРСР. Першим головою Меморіалу був академік Андрій Сахаров.

Члени Меморіалу неодноразово заявляли про політичні мотиви переслідування товариства.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.