У Великій Британії археологи склали найстаріше у світі генеалогічне дерево

У Великій Британії вченим вдалося створити, як вони вважають, найстаріше генеалогічне дерево в історії.

Про це пише The Guardian.

 

У дослідженні брали участь археологи та генетики з різних організацій у всьому світі, включаючи Університет Ньюкасла в Англії, Університет Країни Басків в Іспанії, Віденський університет в Австрії та Гарвардський університет у США.

Група дослідників вивчила кістки та зуби 35 людей в одній з найбільших неолітичних гробниць, які добре збереглися, розташованій неподалік села Хезлтон у Котсуолдсі на сході Англії.

Вчені виявили, що 27 із 35 осіб були біологічними родичами з пʼяти безперервних поколінь однієї великої родини. Більшість із них народилася від чотирьох жінок і одного й того самого чоловіка.

Група людей, про яку йдеться, жила близько 5 700 років тому і була однією з перших спільнот британських пастухів. Вони вживали в основному молочні продукти, дотримувалися багатої білком дієти і робили горщики для зберігання та приготування їжі. Останні дослідження показують, що для них були дуже важливі сімейні звʼязки.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.