У Великій Британії знайшли скамʼянілості найбільшої багатоніжки

Археологи у Великій Британії виявили скамʼянілості найбільшої з будь-коли знайдених багатоніжок.

Про це пише ВВС.

 
ФОТО: NEIL DAVIES

Скамʼянілість виявили на пляжі в Нортумберленді. Довжина цього виду — артоплеври — становить близько 2 метрів. Фахівці вважають, що така багатоніжка важила близько 50 кг. Її виставлять у Кембридзькому музеї імені Седжвіка наступного року.

"Це було випадкове відкриття. Коли валун упав, він розколовся і повністю оголив скамʼянілість, яку один з наших колишніх аспірантів випадково помітив, проходячи повз", — сказав доктор Ніл Девіс.

Зазначається, що гігантська багатоніжка жила 326 мільйонів років тому. Тоді на північному сході Англії був набагато тропічніший клімат, ніж сьогодні. Водночас археологи припустили, що скамʼянілості можуть бути не останками багатоніжки, а її "панциром", який вона скидала під час зростання.

Нинішня знахідка — лише третій випадок виявлення артроплеври, вона набагато старша і більша за два попередні зразки, знайдені в Німеччині. Дослідники вважають, що для досягнення такого великого розміру артроплевра мала дотримуватися дієти з високим вмістом поживних речовин. Це могло означати, що багатоніжка доповнювала свій раціон з горіхів і насіння маленькими істотами та земноводними.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.