На островах поблизу берегів Шотландії знайшли меч доби вікінгів

На Оркнейських островах поблизу берегів Шотландії археологи знайшли вцілілий меч у похованні доби вікінгів.

Про це повідомляє BBC.

 

Повідомляється, що знахідку – важкий меч – ідентифікували приблизно ІХ століттям. Аби зберегти його в якомога найкращому стані, меч підняли разом із шаром ґрунту і в такому вигляді транспортували до лабораторії, після чого продовжили розкопки. Зазначається, що гарда меча мала вишукані візерунки, які важко роздивитися через іржу.

 

"Цей меч є таким крихким, що ми поки навіть не знаємо, як він виглядає зі зворотнього боку, але дізнаємося про це вже в найближчі місяці. Залізо, з якого зроблений меч, сильно покрите корозією, багато деталей видно лише через рентген", - йдеться у заяві експедиції.

ЗМІ відзначає, що це поховання вперше розкопали ще у 2015 році. Археологи розраховують, що на місці поховання знайдуть також інші артефакти тієї доби.

Зазначається, що раніше поблизу було знайдено човен вікінгів, а також ще одне поховання, у якому також лежала зброя. Як вважають археологи, ці могили належали норвезьким поселенцям, які першими прибули на Оркнейські острови.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.