Нідерланди викуплять автопортрет Рембрандта за €175 мільйонів

Уряд Нідерландів заявив, що планує купити відомий автопортрет голландського художника 17 століття Рембрандта ван Рейна та подарувати його музею.

Про це повідомляє BBC.

 

Зазначається, що уряд чекає рішення парламенту, аби придбати картину "Прапороносець", яка вважається надзвичайно важливою для голландської історії та культури. Ця робота 1636 року протягом століть належала до приватних колекцій, включаючи колекцію Ротшильдів.

Після придбання урядом її розмістять в амстердамському Рейксмузеумі. Для купівлі картини уряд виділив 150 мільйонів євро, ще 10 мільйонів виділить зі свого фонду Рейксмузеум, а також додасть 15 мільйонів Товариство Рембрандта.

"Прапороносець" щасливо повертається додому після подорожі у декілька століть", - йдеться у заяві міністра культури Інгрід ван Енгельсгофен.

Картина зображує Рембрандта у костюмі прапороносця, який очолив військо під час однієї з битв у Восьмирічній війні за незалежність Нідерландів, що тривала до 1648 року. Це полотно вже експонували на виставці у Рейксмузеумі в 2019 році.

Повідомляється, що "Прапороносець" з 1844 року належав французькому відгалуженню родини Ротшильдів, а згодом Франція оголосила картину національним надбанням. Нещодавно картину знову виставили на продаж, після чого про свій намір придбати її заявив нідерландський уряд.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.