Спецпроект

У День пам'яті жертв Голодомору у Львові влаштували гучну вечірку

Роботу львівського Будинку вчених уже призупинили через порушення карантинних обмежень та проведення в День пам'яті жертв Голодомору масової вечірки на честь інстаграм-блогера

У Львові, у День пам'яті жертв Голодоморів, українські блогери влаштували у Будинку вчених вечірку на честь дня народження Instagram-блогера з Чернівців Олександра Заліско.

 

Ведучим вечірки був Володимир Остапчук. Гості роздягалися, стояли на столах з їжею та брали участь у конкурсах.

Сам Остапчук опублікував фото святкового столу, за яким блогери сміються та їдять. Знімок він підписав: "Блогерська голодна туса". Згодом це фото зникло з його Instagram.

Заліско заявив, що він не дозволить "зіпсувати його настрій".

Сьогодні перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко повідомив про рішення призупинити господарську діяльність Будинку вчених, що належить Львівській обласній профспілці працівників освіти та науки.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.