Спецпроект

Байден закликав запобігти трагедіям, подібним Голодомору

Кожного листопада ми вшановуємо мільйони невинних українців, які постраждали та загинули під час Голодомору, у майбутньому ми маємо запобігти подібним трагедіям.

Про це ідеться в заяві президента США Джо Байдена, яку Білий дім поширив у середу.

 

"Чоловіки, жінки та діти, загиблі під час голоду, стали жертвами жорстокої політики й навмисних дій режиму Йосипа Сталіна", - зазначив президент.

Він також закликав працювати на те, аби запобігти таким трагедіям у майбутньому, і підтримати тих, хто страждає під ярмом тиранії сьогодні.

"Український народ подолав жах Голодомору, продемонструвавши свій дух і стійкість і зрештою створивши вільне й демократичне суспільство", - ідеться в заяві.

Пам'ятаючи про біль і про жертви Голодомору, Сполучені Штати також підтверджують свою прихильність українцям й непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності країни, підкреслив Байден.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.