Спецпроект

У Канаді проводять Тиждень обізнаності про Голодомор

Конгрес українців Канади оголосив про початок Національного тижня обізнаності про Голодомор.

Як повідомили кореспондентові Укрінформу у КУК, відповідні заходи проводитимуться по всій країні.

 

Зокрема, у Вінніпегу пройде освітня лекція, в Оттаві відслужать літургію за жертвами, у середмісті Гамільтона буде піднято чорний прапор. У Торонто відбудеться жалобний мітинг, а у Галіфаксі та Лондоні – церемонії вшанування у громаді.

У будівлі парламенту провінції Манітоба пройде офіційне вшанування жертв Голодомору.

Загалом заходи заплановані у щонайменше трьох провінціях Канади.

У КУК також закликають канадців у суботу, 27 листопада, о 19:32 долучитися до хвилини мовчання та запалити у своїй оселі свічку у пам'ять про жертв Голодомору.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.