На аукціон виставили 54-сторінкові нотатки Ейнштейна щодо теорії відносності

Аукціонний дім Christieʼs виставив на торги рукописні нотатки фізика Альберта Ейнштейна щодо теорії відносності.

Про це повідомляє The Guardian.

 

"Це, без сумніву, найцінніший рукопис Ейнштейна, який колись виставлявся на аукціоні. Наукові документи Ейнштейна до 1919 року в цілому вкрай рідкісні", — сказали у Christieʼs і очікують отримати за рукопис від €12 до 13 мільйонів.

Naked Science пояснює, що 54-сторінковий манускрипт містить записи ранньої версії рівнянь гравітаційного поля, що стали основою Загальної теорії відносності. Обчислення у документі серед іншого присвячені пояснення аномалії орбіти Меркурія.

Документ був написаний від руки у 1913 та 1914 роках у швейцарському місті Цюріху Ейнштейном та його колегою та довіреною особою Мішель Бессо (швейцарський інженер). Christieʼs сказав, що рукопис був збережений для нащадків завдяки Бессо, взагалі факт збереження документу називають "майже дивом", оскільки Ейнштейн навряд чи втримався б за те, що він вважав за простий робочий документ.


Ейнштейн помер у 1955 році у віці 76 років, і його вважали одним із найбільших фізиків-теоретиків усіх часів. Його теорії відносності зробили революцію у фізиці, представивши нові способи поглянути на рух обʼєктів у просторі та часі. У 1921 році Ейнштейн отримав Нобелівську премію з фізики.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР