ВДНГ у Києві оголосили пам'яткою національного значення

Кабінет Міністрів присвоїв Національному виставковому центру «Експоцентр України» категорію пам'ятки національного значення

Відповідна постанова оприлюднена на Урядовому порталі, повідомляє Укрінформ.

 

"Змінити категорію пам'яток місцевого значення "Комплекс Національного виставкового центру "Експоцентр України", "Вхід головний" та "Павільйон головний" по просп. Глушкова, 1, у м. Києві на категорію національного значення та присвоїти пам'яткам охоронні номери 260109, 260109/1 та 260109/2 відповідно", - йдеться у документі.

ВДНГ розпочала роботу 6 липня 1958 року. Її територія становить 286 га, де розташовано 180 будівель і споруд, 19 з яких мають статус історико-культурних пам'ятників України.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР