Архів національної пам'яті став членом Платформи європейської пам’яті та сумління

Платформа європейської пам’яті та сумління займається дослідженням тоталітарних режимів ХХ століття у Європі. Створення цієї організації у 2011 році стало важливим кроком на шляху до визнання злочинів комунізму у європейському контексті

У Празі відбулась зустріч Платформи європейської пам'яті та сумління. Темою конференції було обрано події 1991 року та утворення новітньої мапи Європи.
 
Представники різних міжнародних інституцій говорили про виклики та особливості, з якими зіштовхнулися їхні країни в епоху великих геополітичних змін.
Про український досвід здобуття незалежності учасникм платформи розповів Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.
Після цього на закритому засіданні членів об'єднання відбулося голосування за приєднання нових учасників.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР