У Києві відбувся Марш Пам'яті жертв Бабиного Яру

У неділю, 3 жовтня, в Києві відбувся шостий Марш Пам'яті жертв Бабиного Яру

Колона учасників Маршу пройшла тим же маршрутом, яким жертви трагедії, більшість з яких були євреями, в 1941 році йшли на розстріл в Бабин Яр, повідомила Об'єднана єврейська община України в Telegram.

 
фото t.me/UJCUkraine

Завершився Марш Пам'яті молитвою "Каддиш", яку прочитав рабин Шломо Вільгельм. 

За оцінками ОЄОУ, в Марші Пам'яті взяли участь до тисячі осіб. Організатори маршу – Євген Городецький та Дмитро Юрінов.

Завдяки підтримці ОЄОУ на Марш Пам'яті приїхали члени єврейських общин Вінниці, Брацлава та учні однієї зі шкіл Запоріжжя.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.